Przed internetem w chwili wolnej

keyboard-70506_1280Fanów internetowej rozrywki, a w szczególności gier typu tower defence z pewnością zadowoli fakt, że takich pozycji jest sporo. A wszystko to jest dostępne w internecie. A czymże są gry z tej serii? Mamy w nich jakąś określoną trasę. Na jednym jej końcu jest miejsce, z którego nadchodzą wrogie jednostki. Na drugim nasza kwatera główna/centrum dowodzenia itp. Po bocznych stronach ścieżki ustawiamy nasze systemy obronne. Rzecz w tym, aby wróg nie mógł nas dosięgnąć.

Tutaj niemałą ciekawostką będą gry z serii Gem Craft. Rozbudowana gra z serii tower defence. Tylko tutaj akcja się toczy w krainie magii, a do obrony służą nam kryształy. Kryształy te umieszczane są w wieżach rozmieszczonych wokół drogi. Ciekawostką jest fakt, że z czasem dostajemy coraz to bardziej zaawansowane kryształy.

Zaczynamy na jakiejś planszy. Jest dróżka, nasza baza mająca postać kuli, której potwory nie mogą dosięgnąć, no i wieże wokół drogi. Umieszczamy w nich klejnoty. W górnym prawym rogu widzimy ilość naszej energii magicznej. Jest ona nam potrzebna ponieważ to za nią kupujemy ulepszenia. Za zabicie każdego z potworów otrzymujemy punkty i zwiększa nam się energia magiczna. Ale na tym nie koniec. Dzięki tej zwiększonej energii magicznej będziemy mogli kupować nowe klejnoty, jak również łączyć te dotychczasowe. Pod paskiem pokazującym stan energii znajdują się różne opcje. Wybieramy opcję o nazwie Combine Gems. Ta opcja pozwoli nam łączyć klejnoty. A więc wybieramy dwa słabsze i łączymy w jeden większy. Co ciekawsze klejnoty mają różne kolory. A kolor wiąże się z ich możliwościami. Jedne zatruwają przeciwników, inne paraliżują, a inne ranią wszystkich dookoła. A więc łączenie klejnotów to łączenie ich umiejętności. Możemy dzięki temu zyskać super klejnoty o ogromnej mocy i wspaniałych możliwościach.

Po oczyszczeniu jednej planszy z potworów przechodzimy do drugiej. Ale przedtem możemy zdobyć nowe umiejętności i poprawić sobie statystyki. Zwiększyć ilość maksymalnej many, prędkość jej regeneracji itd. Za manę możemy kupować dodatkowe wieże, kapliczki oraz inne przedmioty, które ułatwią nam rozgrywkę. A ponadto możemy używać klejnotów niczym bomb. Mają one dużą siłę rażenia, która zależy również od rodzaju użytego klejnotu, ale niestety tracimy klejnot. Zalecane w sytuacjach szczególnych, nazwijmy to beznadziejnych. Ponadto możemy na drodze rozmieszczać różne elementy, które będą utrudniać potworom przemieszczanie się.

Podczas gry dobrze jest mieć włączone ciasteczka tzw. cookies, aby stan gry został zapamiętany. Na naszej drodze wiele potworów do pokonania. I wiele etapów do przejścia, a każde oferuje coraz to ciekawszą rozrywkę. Warto więc zapamiętać stan gry.

Seria Gem Craft może dostarczyć wielu godzin rozrywki na wysokim poziomie. Jest to gra, w której trzeba myśleć. A więc będzie to gratka dla miłośników tego rodzaju gier. W każdym razie jest to pozycja godna obejrzenia. W końcu wystarczy wpisać Gem Craft jako frazę w wyszukiwarce. A potem wybrać stosowną pozycję. W każdym razie na zapoznanie się z serią poświęcimy wiele dni.

Post Author: Gracz

Dodaj komentarz