środa, 6 lipca, 2022

W internecie dla każdego

bar-621033_1280Rozwój internetu to błogosławieństwo. Tak wiele ciekawych rzeczy jest w internecie. Między innymi gry komputerowe. A niektóre z nich to remaki znanych tytułów. W internecie znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy strategii, jak również gier zręcznościowych.

Pamiętacie grę Street Fighter II i jej różne wersje? Możemy w nie pograć w internecie. Na stronie Kongregate znajdziemy grę Street Fighter II Champion edition. Choć nie musimy wchodzić na tę konkretną stronę, ponieważ na innych również w nią pogramy. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury. Poruszamy się klawiszami kursora. A uderzenia mamy pod klawiszami. Klawiszy S,D,F to pięści, a X,C,V to kopnięcia. Od najsłabszego do najsilniejszego. Przy czym najsłabsze jest najszybsze, natomiast najsilniejsze jest najwolniejsze. W grze możemy wykonywać ciosy specjalne, podobnie jak w tradycyjnej odsłonie gry. A jeżeli nie wiemy jaką kombinację wykonać, aby móc wykonać cios specjalny to mamy małą pomoc. W prawym górnym rogu znajduje się znak zapytania. A pod nim mamy opisane ciosy specjalne i podane kombinacje klawiszy. Dla każdej postaci. A więc nie będzie problemu.

A dla miłośników strzelanin polecamy serię Metal Slug. A o co chodzi w tej grze? Idziemy i strzelamy do każdego, kto stanie nam na drodze. Po drodze przyjdzie nam niszczyć czołgi, samoloty, łodzie i różne inne przeszkody. Sterujemy klawiaturą. Klawisze W,A,S,D to kierunki, w których się poruszamy. Wciskając klawisz A idziemy w lewo, zaś wciskając klawisz D idziemy w prawo. Klawiszem S siadamy, natomiast klawiszem W kierujemy wzrok do góry. Strzelamy klawiszem J, skaczemy klawiszem K, a granat rzucamy klawiszem L. Gry z tej serii mają ciekawą grafikę, wiele rodzajów broni, które zdobywamy w trakcie gry oraz inne atrakcje. Wiele poziomów i przeciwników czeka na nas.

A fanom walk w przestworzach możemy śmiało polecić DogFight 2 The Great War. Sterujemy tutaj samolotem o napędzie śmigłowym i zwalczamy inne samoloty. Możemy strzelać i zrzucać bomby. Co ciekawsze bombami możemy razić również inne samoloty, ale lepiej je oszczędzać. Bomb jest mało, a są one przydatne się. Poruszamy się za pomocą strzałek kursora. To za ich sprawą wybieramy, w którym kierunku mamy lecieć. Strzelamy za pomocą Spacji, a bomby zrzucamy za pomocą klawiszy Ctrl lub Shift. W grze możemy wykonywać różne akrobacje, takie jak pętla, nurkowanie, beczka. A akrobacje te są punktowane. Oprócz samolotów możemy niszczyć sterowce i wiele celów naziemnych. Oczywiście nasz przeciwnik, którym jest komputer usiłuje nas strącić. Jest to zdecydowanie pozycja dla fanów gier zręcznościowych. Ale takich, którzy lubią od czasu do czasu pomyśleć. W grze myślenie się przydaje.

W internecie możemy znaleźć setki, jeśli nie tysiące gier. Rozmaitych. Czy lubimy strzelaniny, gry zręcznościowe, MMORPG czy inne – każdy znajdzie coś dla siebie. I to coś co wciągnie go na długie godziny. Czy to w przerwach w pracy, czy po to, aby się odprężyć – wystarczy wpisać odpowiednie frazy w przeglądarce i gotowe. Godziny rozrywki czekają.

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Gry dla fanów wyścigów

Odkąd komputery na dobre zagościły w naszych domach, stały się głównym źródłem rozrywki, zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Już nawet roczne dzieci...

Najtrudniejsze gry wszechczasów według graczy

Miejsce 10 Stalker- gra  zrobiona na wschodzie Europy, Nie cacka się z graczem i,nie mówi mu ciągle co ma robić. W grze  umiera się  co...

Spiderman w grach online

Jednym z najbardziej popularnych i udanych komiksowych superbohaterów wszech czasów jest Spiderman, znany również jako Peter Parker. On został pierwotnie stworzony i opracowany w...