czwartek, 27 stycznia, 2022

W internecie dla każdego

bar-621033_1280Rozwój internetu to błogosławieństwo. Tak wiele ciekawych rzeczy jest w internecie. Między innymi gry komputerowe. A niektóre z nich to remaki znanych tytułów. W internecie znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy strategii, jak również gier zręcznościowych.

Pamiętacie grę Street Fighter II i jej różne wersje? Możemy w nie pograć w internecie. Na stronie Kongregate znajdziemy grę Street Fighter II Champion edition. Choć nie musimy wchodzić na tę konkretną stronę, ponieważ na innych również w nią pogramy. Sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury. Poruszamy się klawiszami kursora. A uderzenia mamy pod klawiszami. Klawiszy S,D,F to pięści, a X,C,V to kopnięcia. Od najsłabszego do najsilniejszego. Przy czym najsłabsze jest najszybsze, natomiast najsilniejsze jest najwolniejsze. W grze możemy wykonywać ciosy specjalne, podobnie jak w tradycyjnej odsłonie gry. A jeżeli nie wiemy jaką kombinację wykonać, aby móc wykonać cios specjalny to mamy małą pomoc. W prawym górnym rogu znajduje się znak zapytania. A pod nim mamy opisane ciosy specjalne i podane kombinacje klawiszy. Dla każdej postaci. A więc nie będzie problemu.

A dla miłośników strzelanin polecamy serię Metal Slug. A o co chodzi w tej grze? Idziemy i strzelamy do każdego, kto stanie nam na drodze. Po drodze przyjdzie nam niszczyć czołgi, samoloty, łodzie i różne inne przeszkody. Sterujemy klawiaturą. Klawisze W,A,S,D to kierunki, w których się poruszamy. Wciskając klawisz A idziemy w lewo, zaś wciskając klawisz D idziemy w prawo. Klawiszem S siadamy, natomiast klawiszem W kierujemy wzrok do góry. Strzelamy klawiszem J, skaczemy klawiszem K, a granat rzucamy klawiszem L. Gry z tej serii mają ciekawą grafikę, wiele rodzajów broni, które zdobywamy w trakcie gry oraz inne atrakcje. Wiele poziomów i przeciwników czeka na nas.

A fanom walk w przestworzach możemy śmiało polecić DogFight 2 The Great War. Sterujemy tutaj samolotem o napędzie śmigłowym i zwalczamy inne samoloty. Możemy strzelać i zrzucać bomby. Co ciekawsze bombami możemy razić również inne samoloty, ale lepiej je oszczędzać. Bomb jest mało, a są one przydatne się. Poruszamy się za pomocą strzałek kursora. To za ich sprawą wybieramy, w którym kierunku mamy lecieć. Strzelamy za pomocą Spacji, a bomby zrzucamy za pomocą klawiszy Ctrl lub Shift. W grze możemy wykonywać różne akrobacje, takie jak pętla, nurkowanie, beczka. A akrobacje te są punktowane. Oprócz samolotów możemy niszczyć sterowce i wiele celów naziemnych. Oczywiście nasz przeciwnik, którym jest komputer usiłuje nas strącić. Jest to zdecydowanie pozycja dla fanów gier zręcznościowych. Ale takich, którzy lubią od czasu do czasu pomyśleć. W grze myślenie się przydaje.

W internecie możemy znaleźć setki, jeśli nie tysiące gier. Rozmaitych. Czy lubimy strzelaniny, gry zręcznościowe, MMORPG czy inne – każdy znajdzie coś dla siebie. I to coś co wciągnie go na długie godziny. Czy to w przerwach w pracy, czy po to, aby się odprężyć – wystarczy wpisać odpowiednie frazy w przeglądarce i gotowe. Godziny rozrywki czekają.

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Przewodowe kontra nieprzewodowe

Ostatnimi latami, na rynku popularne stały się bezprzewodowe komponenty do jednostki centralnej. Na pierwszy rzut oka prezentują się one jako lepsze pod niemal każdym...

Zarabianie na nowoczesnych technologiach

Do najbardziej dochodowych gałęzi biznesu należy w ostatnich latach produkcja sprzętu elektronicznego. Era zapoczątkowana sukcesem komputerów osobistych trwa w najlepsze i firmy, które są...

Jak wyczyścić swój komputer?

Pozwólmy sobie teraz na małą chwilkę szczerości. Przyznajmy się przed samym sobą, ile razy zdarzyło nam się jeść śniadanie przed monitorem, a co gorsza,...