czwartek, 19 maja, 2022

Pograć przez internet

hands-514479_1280Gry komputerowe. Popularna forma rozrywki znana od lat. Dawniej gry były dostępne na kasetach magnetofonowych czy kartridżach. Potem przyszły dyskietki, potem dysk twardy, CD-Rom itd. Ale obecnie gry są dostępne w internecie. A to z kolei przenosi rozrywkę w inny wymiar.

Ciekawą pozycją wśród gier online, a zarazem taką, która zdobyła sobie rzeszę zwolenników jest ”Blood wars”. Wcielamy się w jedną z upiornych raz. Możemy w ciągu doby wybierać się na ekspedycje, zmagać się z innymi graczami lub urządzać wspólne wyprawy. Akcja gry jest zapisywana na serwerze. Czyli wybieramy się na ekspedycje, rozbudowujemy swoją bazę, idziemy spać i następnego dnia znowu przystępujemy do gry. Obserwujemy postępu, jak nam się baza rozwija, ile krwi dostajemy i atakujemy dalej. Ciekawostką jest fakt, że można tworzyć klany. A kto należy do klanu? Inni gracze. Ludzie, którzy podobnie jak my grają w tę grę przez internet. Tak więc tworzymy zespoły, które składają się z prawdziwych ludzi, tyle że operujących w internecie.

Swego czasu wielkim przebojem była gra ”The Settlers”. Istnieje jej wersją na przeglądarka zatytułowana ”The Settlers online”. Zasady rozgrywki są podobne do wersji klasycznej. A grafika została znacznie ulepszona. Na początku rozgrywki wybieramy jeden z serwerów, na którym stworzymy swoje konto. A serwer ten to będzie swoisty inny świat. Tak więc do wyboru mamy: Słoneczny Gród, Kolonię, Złotą Górę, Nową Ziemię, Nowy Świat, Dolinę Odkrywców, Czarci Gaj. Ponadto możemy zmagać się z innymi graczami znajdującymi się po drugiej sieci. Fanów ”The Settlers” ta produkcja z pewnością zaciekawi.

W ”The Settlers online” budujemy osadę, stawiamy zakłady produkcyjne, rozwijamy bazę surowcową i wojsko. Wojsko będzie nam potrzebne – o wpływy na serwerze będziemy rywalizować z innymi. Ponadto mamy możliwość handlowania surowcami i różnymi przedmiotami. Możemy też prowadzić rozmowę poprzez forum internetowe. Klasyczna rozrywka w nowym wydaniu. Wydaniu, które wnosi nowy wymiar do tejże rozrywki.

Przeniesienie klasyków do przeglądarki internetowej to ciekawa opcja. Będziemy mogli grać poprzez tę właśnie przeglądarkę. Plusem jest to, że możemy przed pójściem do pracy (w świecie realnym) siąść przed grą, kazać wznieść parę budowli, a następnie zamknąć komputer i iść do pracy. W pracy jeśli mamy możliwość to możemy zerknąć na stronę z grą i dokonać zmian. A także podziwiać rezultaty naszych dotychczasowych dokonać. Gry tego typu toczą się więc non-stop. Czy to dobrze? Dla jednych tak, dla drugich nie.

Dodatkową zaletą tego typu gier jest możliwość zmagania się z drugim graczem, którego obowiązuje te same reguły co nas. Tak więc ten gracz to również człowiek mający dostęp do internetu, który w wolnych chwilach przesiaduje przez naszą grą. I podejmuje decyzje na podobnych do nas zasadach. I też w chwili wolnej zagląda do gry i podejmuje decyzje. A my mamy się z nim zmagać. Ewentualnie możemy zawierać sojusze. A to po to, aby wspólnie zaatakować innego gracza. Taki nowy wymiar rozrywki wymagający większego zaangażowania.

Poprzedni artykułGry podczas przerwy
Następny artykułPrzed internetem w chwili wolnej

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Zarabianie na nowoczesnych technologiach

Do najbardziej dochodowych gałęzi biznesu należy w ostatnich latach produkcja sprzętu elektronicznego. Era zapoczątkowana sukcesem komputerów osobistych trwa w najlepsze i firmy, które są...

Korzyści z gier online

Jedną rzeczą, która nigdy nie wydaje się słabnąć to popularność gier online. Wielu może pomyśleć, że popyt na gry online zmarł, ale nie mogli...

Granie nie zawsze w pojedynkę

Chociaż myśląc o graczach widzimy jednego, pojedynczego (najczęściej mężczyznę)., siedzącego wiele godzin przed komputerem, istnieją również gry dla dwóch osób. Oczywiście fani gier dobrze...