środa, 6 lipca, 2022

Aby pograć bez instalacji

Od czasu do czasu każdy lubi sobie pograć. W różne gry. Dla relaksu, dla zabicia czasu, dla odreagowania stresu. Ale dobre gry muszą być niestety instalowane na dysk twardy. Zajmują tam trochę miejsca. Nie wspominając o tym, że są one dostępne na nośnikach, które zajmują miejsce fizyczne. Na szczęście jest rozwiązanie. Są to gry online. Gry dostępne w internecie. A tutaj mamy szeroki wybór gier, których nie musimy instalować na naszych dyskach twardych i do których mamy dostęp wyłącznie poprzez sieć. A jedyne co musimy zainstalować to przeglądarka Adobe Flash Player lub ewentualnie jakieś sterowniki.

Gry online to bardzo wygodna sprawa. W wolnej chwili możemy w przeglądarce Google wpisać nazwę naszej ulubionej gry i zwyczajnie pograć sobie w nią. Czasem gry występują w kategoriach. I tak możemy na przykład wpisać „strzelaniny online”, „strategiczne online”, a czasem podać konkretną nazwę i dopisać ”online”. W sieci możemy znaleźć również wiele znanych tytułów. Pamiętacie grę Street Fighter 2? Jest ona dostępna w internecie. Tu uwaga – są różne wersje. Warto poświęcić chwilkę czasu, aby wybrać tę najodpowiedniejszą. A wtedy będziemy mogli sobie poszaleć jak za dawnych lat. To samo dotyczy tytułów, takich jak Doom, Wolfenstein, Quake oraz wielu podobnych.

Gry online mają tę zaletę, że możemy w każdym momencie, posiadając oczywiście dostęp do internetu pograć sobie w takową. I poszalejemy sobie w większości przypadków za darmo. Większości. Są inne gry online. Takie, w których nasze postępy, stan gry są zapisywane na serwerze. Dobrym przykładem będzie tutaj Zielone Imperium, w którym jesteśmy farmerem. Mamy sadzić rośliny i rozwijać nasze pole uprawne. Z czasem będziemy sadzić coraz to bardziej zaawansowane rośliny i będziemy mieli dostęp do wielu funkcji. A co ma do tego płatność? Generalnie gra jest za darmo. Ale płacąc możemy sobie ułatwiać rozgrywkę. Dzieje się tak dlatego, że niektóre rzeczy wymagają wirtualnej monety w grze. A te z kolei możemy zakupić za realne pieniądze. Rumieńców całości dodaje fakt, że konkurujemy z innymi graczami. Mamy tabele, rankingi i widzimy jak wypadamy na tle innych graczy. Ale nie musimy niczego zakupywać – grę można spokojnie kontynuować i bez tego.

Zielone Imperium to przykład gier online, w których rozgrywka toczy się dosłownie na bieżąco. I w każdej chwili, oczywiście wolnej chwili będziemy mogli zajrzeć na serwer i zobaczyć postępy w grze. Będziemy mogli podjąć również różne poważne decyzje dotyczące dalszych posunięć. A co najważniejsze wszystko odbywa się bez konieczności instalowania czegokolwiek na nasz dysk twardy. Warto o czymś pamiętać – jeżeli zasadziliśmy coś, co dojrzewa w ciągu powiedzmy ośmiu godzin to rzeczywiście to coś urośnie po ośmiu godzinach. Dotyczy to również innych gier, w których coś budujemy. Również to coś dojrzeje po ośmiu godzinach, czy ile tam wybraliśmy. Kolejnym plusem tej rozgrywki są nasi przeciwnicy. Oni również pracują, kiedy my śpimy. Oni również podejmują działania. I to nierzadko w czasie, w którym my nie robimy niczego. Ale też nie możemy za każdym razem kontrolować biegu wydarzeń. Niestety, coś za coś.

Gry online to przeniesienie rozgrywki do innego wymiaru. Tutaj wszystko jest zapisywane na serwerach internetowych, a my do gry możemy wrócić w każdej chwili. Są oczywiście inne gry, typowe strzelaniny, w których niczego nie zapisujemy. Ale najważniejsze jest to, że mamy spory wybór. I w wolnej chwili możemy wpisać w Google tytuł naszej ulubionej gry i w nią zagrać.

Poprzedni artykułGry online- rozrywka dla każdego
Następny artykułGry dostępne w sieci

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

GTA V – o co chodzi?

Gra komputerowa GTA V, czyli kolejna część serii Grand Theft Auto, początkowo ukazała się już w 2013 roku. Były to jednak wersje wyłącznie na...

Zorganizuj turniej w gry online

Gry online na komputerze są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Jest to jednak całkowicie normalne. Chyba nie może bowiem dziwić, że ludzie tak chętnie...

Najtrudniejsze gry wszechczasów według graczy

Miejsce 10 Stalker- gra  zrobiona na wschodzie Europy, Nie cacka się z graczem i,nie mówi mu ciągle co ma robić. W grze  umiera się  co...