wtorek, 7 grudnia, 2021

Wojsko w wersji wirtualnej

Już w dzieciństwie kształtuje się nasza osobowości i jako małe dzieci marzymy o przyszłości, zawodzie. Wśród chłopców najpopularniejszy jest zawód strażak, policjant, a także wojskowy. Trudno jest stwierdzić, dlaczego mali chłopcy są tak bardzo zachwyceni mundurami, ale swego rodzaju miłość do umundurowania towarzyszy nam w każdym pokoleniu. Kiedyś dzieci bawiły się głównie podwórku, teraz częściej stawiają na komputery. Chociaż miejsce zabawy uległo zmianie, fascynacja wojną wydaje się nie zanikać. Chociaż tutaj przede wszystkim o gry wojskowe.

Fascynacja militariami jest widoczna w każdym pokoleniu, niezależnie od wieku danej osoby. Filmy wojenne, zabawa w wojnę, a teraz również gry wojskowe.

Dla niektórych osób jest to tyłków kwestia fascynacji, dla innych odzwierciedlenie niespełnionego marzenia lub takiego, które może być dopiero zrealizowane.

Gry wojskowe to przede wszystkim strzelanie, które fascynuje ludzi w różnym wieku. Niewątpliwie możliwość strzelania i oderwania się od rzeczywistości jest dla wielu osób najlepszą formą relaksu. Chociaż z drugiej strony udaje się to dość dziwne, bo czy strzelanie do człowieka to nie agresja? Można by o tym sporo dyskutować, ale nie można zaprzeczyć, że gry wojskowe przyciągają miliony ludzi na całym świecie.

Jak już wcześniej wspominano bardzo często osoby grające w gry wojskowe miały kiedyś marzenie o pracy w armii. W zasadzie sam zawód żołnierz kojarzony, jako istotny dla kraju jest marzeniem wielu małych chłopców i dziewcząt. Ponadto żołnierz kojarzony jest, jako osoba, dzielna, silna i bohaterska. Wiele osób grających w gry wojskowe wybrało je ze względu na niespełnione marzenie o pracy w armii. Dzięki relaksowi przed monitorem mogą przenieść się w sferę marzeń i tam postrzelać do przeciwnika.

Istnieje też taka grupa, która odbiera gry wojskowe, jako formę ćwiczenia, bo w przyszłości chcieliby podjąć służbę w wojsku. Jest to ciekawa forma, chociaż skuteczność takiej praktyki strzelania jest wątpliwa, a siedząc przed komputerem jeszcze nikt nie wyćwiczył sylwetki atlety.

Od momentu, w którym gry wojskowe zaczęły podbijać rynek, ich wygląd znacznie uległ zmianie. Również tematyka jest nieco inna. Kiedyś większość gier skupiała się na II Wojnie Światowej, potem powstawały gry wojskowe o konfliktach z obcymi, aby powrócić to wojen na ziemi, ale w rzeczywistości, a tych jak wiemy nie brakuje.

Oprócz typowych wojennych strzelanek, wyróżniamy również logiczne gry wojskowe. Bardzo często skupiają się one na tematyce średniowiecznej. W nich nie tylko walczymy z przeciwnikiem, ale również tworzymy grody i inne mury obronne. Mają one uczyć logicznego myślenia i dobrego zarządzania zasobami ludzkimi oraz finansowymi. Nie można też zapominać o kwestiach historycznych, czyli zgłębianiu wiedzy na temat istotnych wydarzeń w historii Świata, co może być bardzo ciekawe. Tego typu gry wojskowe dostępne są również na mniejsze gadżety, typu telefon komórkowy i warto dodać, że bardzo często całą gra toczy się w czasie rzeczywistym, czyli gród stawiamy nie w 5 minut, a w cały tydzień, dzięki czemu nie możemy przejść jej w przeciągu tygodnia.

Poprzedni artykułGra może uczyć
Następny artykułGra dla małego fana dinozaurów

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Gra albo dzieło sztuki

Współczesne gry online, to niejednokrotnie również dzieła sztuki. Grając w nie czujesz jakbyś sam przeżywał to, co Twoja postać. Co sprawia, że są takie...

Wielopokoleniowe gry dla dziewczyn

Nie tylko w naszym kraju, ale również i na świecie istnieje bardzo wiele wszelkiego rodzaju gier typowo dla płci pięknej. Gier, które w żaden...

Jak wyczyścić swój komputer?

Pozwólmy sobie teraz na małą chwilkę szczerości. Przyznajmy się przed samym sobą, ile razy zdarzyło nam się jeść śniadanie przed monitorem, a co gorsza,...