środa, 6 lipca, 2022

Gry dostępne w sieci

Co jeżeli mamy ochotę w wolnej chwili sobie postrzelać czy też po prostu zrelaksować się przy jakiejś grze? Co jeżeli nie mamy pod ręką niczego świeżego, a nie mamy za bardzo ochoty, ani czasu aby wybrać się do sklepu i kupić sobie nową, świeżą grę. Ale na szczęście jest rozwiązanie – a są nią gry w internecie. Gry online – bo o nich mowa znajdziemy w sieci. Możemy wpisać konkretne tytuły w przeglądarce Google, możemy wpisać kategorie i z nich wybrać, a możemy jeszcze poprosić znajomych o to, aby zarekomendowali nam jakąś konkretną grę na przeglądarkę. Nie musimy niczego instalować, ani iść do sklepu. Niektóre tytuły są odpłatne, ale wersje demonstracyjne albo niektóre poziomy są dostępne za darmo.

Ciekawą grą dostępną na przeglądarkę jest seria Robokill, oczywiście o ile ktoś lubi tego rodzaju gry. Jest to strzelanina, w której naszym zadaniem jest oczyszczanie kolejnych pomieszczeń z różnego rodzaju potworów. Dodać należy, że niekiedy natrafiamy na windy, które przenoszą nas do innego pomieszczenia znajdującego się na innej wysokości. Gra składa się z wielu poziomów. Gracz, który nie wykupił pełnej wersji gry ma dostęp tylko do niektórych z nich. Ale dzięki temu każdy może zdecydować czy ta gra mu odpowiada, czy też nie. W trakcie postępów rośnie również nasz poziom doświadczenia. A to z kolei pozwala nam na otrzymywanie nowych poziomów, dzięki którym możemy dźwigać coraz to nowsze rodzaje uzbrojenia, a także zwiększają się nasze parametry. Zadajemy większe obrażenia i jesteśmy generalnie silniejsi. W grze znajdziemy również pieniądze. Za nie kupujemy lepsze uzbrojenie, pancerz oraz wiele innych dodatków.

Jeśli chodzi o uzbrojenie to w grze Robokill ciekawostką niech będzie fakt, że mamy naraz cztery bronie. Co więcej może to być jeden rodzaj broni, a może ich być kilka. Możemy mieć bronie szybkostrzelne i jednocześnie wyrzutnię granatów. Możemy mieć również shotgun albo jeszcze inne rodzaje broni. Dodatkowo w ekwipunku możemy wziąć miny, apteczki, tarcze oraz różnego rodzaju inne regeneratory.

Robokill to ciekawa pozycja, która pochłonie nas na wiele godzin. Jest to wciągająca gra, która ma sporo do zaoferowania. Możliwy jest również swego rodzaju zapis stanu gry. Jeżeli mamy włączone ciasteczka – pliki cookies to wtedy stan gry będzie zapamiętywany. I będziemy mogli do rozgrywki powrócić. Jest to duży plus ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli zaczynać gry od początku. Jest to szczególnie pomocne jeżeli już osiągniemy wysoki poziom. Jest to zrozumiałe – takie zaczynanie od zera mogłoby być wyjątkowo frustrujące i zniechęcające. A tak możemy w dowolnym momencie kontynuować rozgrywkę mając wyższy poziom.

To tylko jeden z wielu przykładów rozgrywek online, w tym przypadku mamy tutaj do czynienia z grą zręcznościową. I to na wysokim poziomie. Ale jest wiele innych gier, a ktoś może preferować gry strategiczne. Takie również znajdą się w obszernych zasobach sieci internetowej. Wystarczy poszukać. Prędzej czy później każdy trafi na coś, nad czym spędzi wiele dni, jeśli nie miesięcy.

Poprzedni artykułAby pograć bez instalacji
Następny artykułCiekawe gry w internecie

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Darmowe gry komputerowe

Gry komputerowe, czy gry darmowe, na stronach www, czy te kupowane na nośnikach CD możemy podzielić według kilku kategorii. Głównym kryterium podziału jest cel...

Gry samochodowe na miarę naszych czasów

Dziś gry samochodowe to znacznie coś więcej niż możliwość samego ścigania się i jeżdżenia kolejnych okrążeni. Dziś jest to znacznie bardziej skomplikowany proces niż...

Konie nie tylko w stajni

Internetowe gry online to rozrywka w której każdy znajdzie coś dla siebie. Ilość stron internetowych oferujących różnego rodzaju gry jest tak ogromna, a ich...