Ciekawe gry w internecie

Internet to ciekawe miejsce. Możemy tam znaleźć wiele informacji na wiele tematów. Ale na tym nie koniec. W internecie możemy znaleźć również… gry! I nie chodzi tu o gry do pobrania. Chodzi tutaj o takie gry, w które pogramy za pośrednictwem internetu. A mamy ich wbrew pozorom wiele. Do naszej dyspozycji pozostają strzelaniny, gry przygodowe, strategiczne oraz wiele innych tytułów.

Ciekawą pozycją może być gra o nazwie GemCraft. Cóż to jest za gra? Jest to nowe wcielenie znanej Tower Defence, czyli takiej gry, w której potwory poruszają się po określonych ścieżkach i zmierzają wprost do naszej bazy, punktu symbolicznego, którym może być cokolwiek. A naszym zadaniem jest powstrzymanie tych potworów. W tym celu wzdłuż drogi rozmieszczamy odpowiednie systemy obronne. W przypadku gry GemCraft wzdłuż drogi rozmieszczone są gotowe wieże, a naszym zadaniem jest umieszczenie w nich klejnotów, które będą atakować naszych przeciwników. Możemy postawić kolejne wieże, w których będziemy umieszczali kolejne klejnoty. A to wszystko kosztuje punkty magii, które widoczne są w postaci paska i liczby w prawym górnym rogu. Za magię kupujemy klejnoty i inne rzeczy, takie jak wspomniane wcześniej wieże oraz pułapki i inne ograniczenia. Słowem – wszystko, co ma utrudniać potworom życie i dotarcie do naszej bazy. A jeżeli chociaż jeden tam dotrze tracimy energię magiczną. Jeżeli dojdzie ona do zera to przegrywamy naszą grę.

Klejnoty w grze możemy łączyć, tak aby stworzyć z nich jeden większy klejnot. Większy ma się rozumieć o większej mocy i sile rażenia. Co więcej różne klejnoty emitują różne rodzaje energii. Łączenie ich w jeden większy ma na celu spowodowanie, że będą one miały połączone również zdolności. A więc będą mogły razić wielu przeciwników, zamrażać ich i jednocześnie wywoływać coś, co będzie znacznie osłabiać ich siły witalne. Za zabijanie potworów otrzymujemy punkty. Warto wspomnieć, że możemy trochę zwiększyć tempo gry uzyskując dodatkowe punkty i kupując dodatkowe umiejętności. Aby to zrobić należy kliknąć na pasku symbolizującym falę potworów po stronie lewej. Jeśli klikniemy na kolejnej to szybciej potwory nas zaatakują. Należy jednak uważać, aby nie być zbyt chytrym. Możemy nie podołać zbyt dużej liczbie potworów. A te mogą z kolei nas wykończyć.

GemCraft to gra mająca swoje kontynuacje. Znajdziemy wiele jej odmian. Co więcej możemy, o ile mamy włączone pliki Cookies, zapisywać stany rozgrywki i wracać do nich co jakiś czas. Jest to jedna z wielu gier dostępnych w internecie do których będziemy mogli powracać. Zabawa na długie godziny. Odetchniemy od codziennych obowiązków.

Post Author: Gracz

Dodaj komentarz