wtorek, 7 grudnia, 2021

Zarabianie na nowoczesnych technologiach

ipad-606764_1280Do najbardziej dochodowych gałęzi biznesu należy w ostatnich latach produkcja sprzętu elektronicznego. Era zapoczątkowana sukcesem komputerów osobistych trwa w najlepsze i firmy, które są w stanie regularnie prezentować na rynku innowacje i nowinki z myślą o najbardziej wymagającym odbiorcy – warte są dziś miliardy dolarów. Oczywiście trudno jest odnieść spektakularny sukces bez żadnej historii stojącej za marką i zapleczem kadrowym – o sukcesie praktycznie każdego pomysłu na multimedialny gadżet czy akcesoria elektroniczne, stoją kreatywni inżynierowie i projektanci. To na ich nietuzinkowych koncepcjach i unikalnych zdolnościach konstruowania coraz bardziej precyzyjnych i coraz mniejszych układów, opiera się praktycznie każdy ważny technologiczny przełom ostatnich lat.
Dlatego też przyjście  znikąd, chociażby z wielkim zapleczem finansowym, ale bez doświadczonych i utalentowanych pracowników oraz marki znaczącej coś wśród konsumentów – nie pozwalało nigdy na zdetronizowanie konkurencji. Dzisiaj na rynku nowoczesnych technologii najlepiej funkcjonują takie marki, które obecne są na giełdach nie od kilku czy kilkunastu lat, ale stoi za nimi kilkadziesiąt lat wielkiej historii. W rzeczywistości jednak za sprawą ostatnich przełomów technologicznych i zaproponowanych rozwiązań jak tablety czy smartfony, rośnie realne znaczenie nie tyle firm, które dostarczają hardware, a wiec urządzenia, ale tych dostarczających milionom użytkowników na świecie software, czyli programy.
W efekcie coraz łatwiej jest zbić fortunę na dobrze napisanym programie, niż ciekawie zaprojektowanym telefonie. Szczególnie ze operatorzy komórkowi i firmy sprzedające gadżety multimedialne coraz mocniej rywalizują o klienta i niekiedy muszą udostępnić mu najnowszy model danego urządzenia za symboliczną złotówkę. Spośród dziesiątek nowych modeli prezentowanych na rynku co miesiąc, tylko kilka tych absolutnie najlepszych znajdzie swoją drogę do klientów – cała reszta nie przyniesie producentowi ani dystrybutorowi szczególnej chwały czy dochodów.
Inwestowanie w aplikacje i oprogramowanie dla urządzeń tak masowo wykorzystywanych na całym świecie, to już zupełnie inny model biznesowy i wielu inwestorów zauważyło, że ten segment nie wymaga tak wielkich nakładów. Żeby napisać ciekawą aplikację na systemy mobilne czy nawet przygotować ciekawą grę na urządzenia dotykowe działające pod kilkoma różnymi mobilnymi systemami – nie potrzeba nawet procenta pieniędzy, jakie są niezbędne do wprowadzenia na rynek nowego modelu tabletu czy konsoli.
Ważne jest także to, że do pisania programów nie potrzeba praktycznie żadnego zaplecza, podobnie jest w przypadku gier na urządzenia mobilne – najważniejszy jest pomysł i wykonanie kodu. A ponieważ coraz więcej bardzo młodych osób interesuje się programowaniem, w sieci codziennie publikowane są setki nowych aplikacji, z których zdecydowana większość może być pobrana na początku za darmo. Gdy okazuje się, że dana gra lub aplikacja jest masowo ściągana ze wszystkich stron świata, programista może pomyśleć o możliwych do zastosowania sposobach ściągania pieniędzy za swój produkt.

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Wspaniała rozrywka bez wychodzenia z domu

W XXI wieku odnotować można niesamowity rozwój branży komputerowej. Kiedyś nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie wyobrażano sobie urządzenia, jakim jest komputer. Nie wspominając już...

Dlaczego młodzież tak lubi gry w sieci?

Młodzież szkolna ma wiele zainteresowań. Zazwyczaj wiążą się one z urządzeniami elektronicznymi. Co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. W dzisiejszych czasach ta...

Jaka jest najlepsza gra?

Wiadomo, że poszczególne osoby są wręcz zachwycone możliwościami jakie dają nowe gry. Wiadomo, że tych tytułów wciąż przybywa, co oznacza, że jeśli komuś naprawdę...