środa, 6 lipca, 2022

W co grają chłopcy?

Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mają swoje ulubione zabawy, gry, czy inne aktywności w ciągu dnia. Chociaż dzieci od małego uczone są tego, że płeć nie gra roli, można zauważyć, że chłopcy mają nieco inne preferencje niż dziewczęta. Chodzi tutaj o muzykę, zabawy, bajki, jak również gry komputerowe.

W większości gry dla chłopców są bardziej przepełnione przemocą, niż te dla dziewczynek. Ponadto gry dla chłopców oscylują w nieco innej tematyce. Często są to wyścigi, wojny, czy gry logiczne związane ze średniowieczem.

Należałoby zacząć od tego, że gry dla chłopców to przede wszystkim, strzelanki, czyli wszelkie wojny, pojedynki, walki i różne tego typu wydarzenia. Zwykle chłopcy już od dziecka fascynują się tematyką wojny i lubią się w nią bawić. Widoczne to jest od wielu pokoleń. Kiedyś przejawiało się to w zupełnie inny sposób, czyli typową podwórkową wojnę. Teraz, dzięki komputerom wojna toczy się w wirtualnym świecie.

Gry dla chłopców to również różnego rodzaju wyścigi samochodami, motorami, gokartami, czy ciężarówkami. Oczywiście nie jest tak, że dziewczynki w te gry nie grają, ale zdecydowanie większa część fanów tego typu gier, to chłopcy w różnym wieku.

Nie można zapominać również o logicznych grach, które przyciągają chłopców w różnym wieku. Logiczne gry dla chłopców bardzo często oscylują w tematyce średniowiecznej, czy wojenne. Gracz ma za zadanie zbudować fortece lub tak przeprowadzić bitwę, aby była wygrana. Już sama tematyka zainteresują chłopca w różnym wieku.

Nie można zapominać, że gry dla chłopców to nie tylko te przeznaczone dla 10-15 latków. Mówić o grach tego typu musimy też pamiętać o starszych graczach, wiadomo, bowiem, że mężczyźni w każdym wieku, którzy chociaż raz za czasów młodości spróbowali zagrać jakąś grę, lubią do tego powracać.

Nie można jednak uogólnić i jednoznacznie stwierdzić, ze gry dla chłopców zawsze oscylują w tematyce typowo wojennej, czy wyścigowej. Wiele osób lubi np. gry sportowe, czyli piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, czy najprostszą grę w szachy. Tego typu gry są przejawem zainteresowań młodego człowieka, który bardzo często w rzeczywistym świecie sam trenuje piłkę nożną, a w wirtualnym wciela się w postać swojego ulubionego gracza i nim zdobywa złote gole na mistrzostwach.

W chwili obecnej gry dla chłopców dostępne są na różnego rodzaju urządzenia. Znajdziemy wiele gier na komputer, tabletu czy telefon komórkowy. Liczba gier i ich tematyka jest naprawdę ogromna. Ważne jest również to, że dostępne są gry dla chłopców na sprzęty o różnych parametrach. Wcale nie musimy posiadać najnowszego komputera z ogromną liczbą pamięci. Czasem najprostsza gra jest bardziej fascynująca niż ta zaawansowana.

Rodzice, których synowi uwielbiają grać w gry dla chłopców powinni pamiętać, ze niektóre typy gier są uzależniające. Często młodzi ludzie potrafią spędzać godziny przed ekranem komputera i telewizora, a teraz również telefonu komórkowego czy tabletu. Gry te są naprawdę wciągające, a coraz bogatsza grafika zachęca do kupna kolejnego wydania danej gry.

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Nie tylko dla facetów

Gry strzelanki to jedne z najpopularniejszych spośród wszystkich rodzajów gier komputerowych. Ich schemat jest bardzo prosty i zazwyczaj taki sam, chodzi o to, aby...

Wojsko w wersji wirtualnej

Już w dzieciństwie kształtuje się nasza osobowości i jako małe dzieci marzymy o przyszłości, zawodzie. Wśród chłopców najpopularniejszy jest zawód strażak, policjant, a także...

Gry dla fanów wyścigów

Odkąd komputery na dobre zagościły w naszych domach, stały się głównym źródłem rozrywki, zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Już nawet roczne dzieci...