czwartek, 19 maja, 2022

Trend na memy, skąd się to wzięło?

Demotywatory, śmieszne obrazki, memy, a nieraz nawet życiodajne motta – obległy internet swoją wielką falą. Można tu się pośmiać, a nieraz zatracić w wirtualnej rzeczywistości. Grafika grafiką, lecz to idzie dalej i zostaje w pamięci. Linki do znajomych z konkretnym typem obrazka już pewnie siedzą na mailu czy też portalu społecznościowym.

„Co w tym takiego przyciągającego?”

Odkąd internet zaczął istnieć, odtąd zaczęły pojawiać się memy, czyli swoiste nośniki informacji kulturowej. Są one często powtarzane, tworzone z najróżniejszych zdjęć, filmików, rysunków z dołączeniem szczególnego tekstu. Mogą nimi być także krótkie historyjki, tworzone na zasadzie kolażu lub komiksu. Przyciągnięcie uwagi jest tutaj bezapelacyjne toteż im większa popularność, tym genialniejszy jest dany mem. Oczywistym jest, że nie braknie także fotomontaży, które są proste do stworzenia.

Na stronie https://redmik.pl/ mamy bardzo dużą dostępność najrozmaitszych memów, które nawiązują do obecnej sytuacji politycznej, kadrów z filmów, przypadkowych ujęć, śmiesznych min zwierzaków i ludzi. To wszystko okraszone jest rewelacyjnie dobranym tekstem, który nieraz może być dla użytkowników newsem. Taka wiedza może być przydatna, ponieważ cały czas można być na bieżąco z wszelkimi nowinkami na całym świecie – nawet jeśli zawierają w sobie czystą ironię – to sama sytuacja zdaje się być prawdziwa.

„Alternatywa dla otaczającej rzeczywistości”

Ze smartfonami, notebookami, laptopami – żyje się za pan brat. Każdy sięga po dane urządzenie w przeciągu dnia i nieraz wybiera coś, co poprawi humor, odetnie od złego samopoczucia, a także poprawi nastrój na dłuższy czas. Memy są wspaniałym sposobem, który pozwoli się odprężyć nastolatkom po szkole, a dorosłym po pracy – nieraz zdarza się, że sięga się po mema w czasie pracy czy lekcji, by być zawsze na bieżąco. Dodając stronę Redmik do ulubionych – można codziennie sprawdzać, czy pojawiła się jakaś nowa grafika z niebanalnym pomysłem. Telewizja już przechodzi do lamusa, a to co w internecie na stałe – przyciąga. Wybieranie memów zamiast serialu jest normalnym zjawiskiem, i to lepszym, gdyż można z tego wynieść cały swój światopogląd.

„Klasyczne motta i nowe idee”

Spośród wielu memów znajdą się te stworzone na podstawie dalekosiężnych myśli filozoficznych, ale też takie, które dopiero co stworzone, zostaną na następne pokolenia. Kreatywność jest tu widoczna na każdym kroku, więc nie ma się co dziwić, że regularne skrolowanie wciąga i uzależnia na dłuższą metę. Ciężko jest przeżyć, gdy się nie zobaczy, co w trawie piszczy, a i samemu można w napływie weny stworzyć niebanalny tekst do zdjęcia znalezionego w sieci.

„Przyszłość z humorem”

Rewelacyjnie skomponowane treści z grafiką są łatwo przyswajalne – można o tym rozmawiać ze znajomymi i tak mem idzie w świat. Wirtualne życie jest na porządku dziennym, więc można z tego mieć użytek i świetnie się bawić w każdej chwili. Taka rozrywka jest znakomitą odskocznią od codzienności i zabiera w inne przestworza. Długi czas spędzony na portalu będzie zyskiem dla umysłu, który przyswoi nowości, które dalej będą często powtarzane.

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Czy grając w gry można zarobić?

Od dawna słyszymy, że gry komputerowe to tylko strata czasu, że niczego nie uczą i że to tylko i wyłącznie forma rozrywki. Ale czy...

GTA oczyszcza z emocji

Dobre, złe, silne i słabe.. Skala emocji jest bardzo szeroka. Te złe można uwolnić przez sport, podróż albo grę. Jak? Nie jest skomplikowana. Nie wymaga też...

Różne recenzje gier

Recenzje podobnie jak same gry komputerowe mogą być bardzo różne. Jedne krótkie i treściwe, inne bardzo rozbudowane i zawierające pogłębioną analizę. Teksty przedstawiające gry...