wtorek, 7 grudnia, 2021

Gry dla fanów wyścigów

Odkąd komputery na dobre zagościły w naszych domach, stały się głównym źródłem rozrywki, zarówno dla osób młodych, jak i starszych. Już nawet roczne dzieci potrafią uruchomić komputer. Najczęściej komputery wykorzystujemy do przeglądania stron internetowych, a także grania.

Jednak początek popularności gier rozpoczyna się dużo wcześniej, czyli wraz z momentem wprowadzenia na rynek gier telewizyjnych. Od tamtej pory niezależnie od tego, jaki sprzęt wykorzystujemy do grania, ogromną popularnością cieszą się przede wszystkim gry auta. Wyścigi na mieści, czy też bardziej kolorowe na ciekawym torze. Ilość takich gier jest naprawdę ogromna.

Dla większości osób gry auta to sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Nie wymagają one zbytniego myślenia i można się trochę zrelaksować. Istnieją też takie gry auta, które służą do poprawiania swoich zdolności kierowania autem. Jeżdżąc na czas musimy uważać na wszelkie przeszkody. Dlatego tak wiele osób uważa, że gry auta pozwalają poprawić koncentrację.

Nie można zaprzeczyć, że gry auta to typowe gry zręcznościowe. Trzeba mieć dobry wzrok i z wyprzedzeniem planować kolejny ruch. Wyróżnia się także gry auta, gdzie gracz musi wykonać pewne zadania, czyli np. dostarczyć na czas paczkę, czy uratować niewinną kobietę. Nie zabraknie też takich gier, gdzie gracz skupia się raczej na zabijaniu osób i ma za zadanie uciec tym autem. Jeśli chodzi o gry auta, to wiele osób podkreśla, że są one bardzo niekorzystne dla rozwoju młodego człowieka. Chociaż znajdziemy i takie przykłady, chociaż niektóre raczej nie mają złego wpływu na rozwój dziecka. Jeśli chodzi o gry auta to wybór jest naprawdę duży. Oczywiście znajdziemy typowe gry auta wyścigowe, ale także bardziej rekreacyjne. Dostępne są różnorodne gry auta dla dorosłych i dla dzieci.

Wybierający gry auta dla dzieci należy zwrócić uwagę na fabułę. Dla maluchów zdecydowanie lepsze będą zwykłe wyścigi na torze, z ciekawą grafiką, interesującymi ewolucjami, a nie wyścigi na mieści, czy też jazda ciężarówką.

Dla starszych graczy wybór jest dużo większy. Można wybrać zwykłe wyścigi na torze z mniej kolorową grafiką, jak również gry skupiające się na jeździe po mieście zwykłymi autami, czy też ciężarówką. Co ciekawe w przypadku gier z ciężarówkami, zasady jazdy niczym nie odbiegają od realiów, czyli gracz musi mieć regularny odpoczynek i nie może przekraczać dozwolonej prędkości, bowiem w grze obowiązują kary podobne do tych, które znamy z rzeczywistości. Istnieją też gry, w których gracz ma za zadanie wykonać kolejne zadania, niekoniecznie zgodne z obowiązującym prawem.

Przez ostatnie kilka lat grafika tego typu gier znacznie uległa zmianie. Proste auta bez żadnych udziwnień zastąpiły najnowsze modele. W niektórych grach reklamowane są nawet konkretne marki samochodów. Gracz może, więc wybrać taki samochód, który najbardziej lubi. Wciąż jednak można znaleźć gry wyścigowe z prostą grafiką, które nie wymagają posiadania dobrego i szybkiego sprzętu z najnowszym oprogramowaniem. Ponadto powrót do stylu retro jest ostatnio na czasie i stare gry wyścigowe powracają do łask.

Może Cię zainteresować

Sprawdź też

Losowe

Najpopularniejsze gry online w 2015 roku

Przedstawiamy wam ranking najlepszych gier, wybranych przez zaciętych komputerowych graczy. Przegląd TOP 10 gier, granych w poprzednim roku: 1. The Witcher 3: Wild Hunt , czyli...

Mechanizm gry MMO

Zapewne niejeden z was może o sobie powiedzieć, że wydał majątek na grę online. Nie ma czego się wstydzić. Setki tysiące ludzi dało się...

Sentymentalna podróż: Gothic

Niewiele jest rzeczy, za które ,my Polacy, możemy dziękować Niemcom. Ale trzeba przyznać, że jedną z takich rzeczy jest bez wątpienia gra Gothic. Gra...